top of page
Ferona_celkový pohled na náměstí.jpeg

Hlavní "živé" centrum

Bývalý areál Ferony (C)

Areál po Feroně je příležitostí ke vzniku skutečného živého centra obce. Svažité uspořádání prostoru bude vybízet k organizaci venkovních koncertů, mohou zde probíhat pravidelné trhy a v návrhu nechybí vodní prvek a socha. Dominantou náměstí by se stala multifunkční hala s vysokou střechou a bohatým zázemím pro pořádání plesů, tanečních a dalších kulturních či sportovních akcí. 

Náměstí je v návrhu lemováno domy s podloubími a podzemními parkovacími místy výhradně pro zelenečské obyvatele. Ve spodní části domů jsou ordinace lékařů, obchody i prostory pro služby, v horních patrech obecní byty pro lékaře nebo učitele. Výtěžek z prodeje ostatních bytů by zajistil financování výstavby náměstí i haly.  Vodojem by dal proměnit v obecní věž obklopenou komunitní zahradou. Promarněnou příležitostí je přesun železniční zastávky k tomuto areálu.

Ferona_-centrum-C.jpg

Multifunkční hala

Bytové domy

Podjezd trati (zastávka, bus, vlak)

Komunitní zahrada

Věž po úpravě vodojemu

Park u pomníku

Ordinace lékařů, byty

Náměstí s vodním prvkem

Vize k diskuzi

Toto jsou naše vize a návrhy k diskuzi s odborníky a občany o tom, jak by obec mohla vypadat, co z hlediska jejího rozvoje upřednostnit a čemu naopak zamezit.

Autor návrhu:  MgA. Přemysl Kokeš, architekt

Kresby
bottom of page