top of page

Ing. Radek Lanč

56 let, náměstek ministra zemědělství, vodárenský expert

„Je nejvyšší čas na rychlou a účinnou léčbu naší obce!“

11

Do Zelenče  jsme se stěhovali kvůli spoustě zeleně a dobré dopravní dostupnosti. Jsem ženatý, s manželkou máme čtyři dospělé děti a tři vnoučata, nejmladší syn tu žije s námi. 

Vystudoval jsem chemii, v současné době se zabývám především problematikou vodohospodářství a potravinové bezpečnosti. Řadu let jsem působil v úpravně pitné vody na Želivce. Do svého únorového nástupu na Ministerstvo zemědělství jsem podnikal v oblasti životního prostředí, vodárenství či seniorského bydlení či v oblasti profesionálních dezinfekcí. 

Jsem aktivním členem TOP09, mám řadu zkušeností z práce v zastupitelstvu Prahy a Prahy 10. I proto jsem pravděpodobně překvapen  „fungováním“ naší obce. Marně hledám dodržování alespoň základních principů fungování obce a zastupitelstva, otevřenost a dostupnost informací. 

Zeleneč má obrovský potenciál. Potřebuje ale také mnoho práce a mnoho zkušených odborníků. Byl bych velmi šťastný, kdyby se v následujících letech povedlo udělat obec pro nás všechny atraktivnější. Tak, abychom se tu cítili bezpečně, rádi se sem vraceli,  byli právem hrdí a zcela bezostyšně se svou obcí chlubili známým a kamarádům.

bottom of page