top of page

Mám radost, že nový systém finanční podpory obce funguje

Jako autorku nového systému finanční podpory pro spolky a zájmovou činnost mě těší, že kontrola prvních vyúčtování za rok 2020 skončila skvěle. Všichni si s ní poradili na jedničku, maximálně někdo dostal malé minus. 

O to více mě rozladilo, že ani na druhý pokus nebyla schválena finanční podpora na rok 2021. Chápu, že to vyvolává různé emoce obzvlášť u těch, kterých se to týká.

Vím, že žádosti byly včas a správně podány, výbory je projednaly a jejich předsedové výsledek předložili všem zastupitelům.  Vše mohlo být schváleno už v prosinci. Protože se to nestalo, předložili jsme tento bod  na program lednového zasedání. Odtud byl naprosto neodůvodněně vyřazen. A to přes náš protest a naše argumenty, že na většině byla shoda a že na zasedání přišli někteří zástupci spolků a seniorů. Další zasedání bylo nejdříve posunuto, pak zrušeno úplně, až se konečně konalo 22.3. Dotace na programu byly, problém však nastal při schvalování rozpočtového opatření. Jeho znění nám bylo předloženo až na zasedání a kromě  dotací obsahovalo další navýšení výdajů o více než 17 milionů! Nechtěli jsme hlasovat pro tak razantní zvýšení výdajů bez předchozí přípravy a vysvětlení navýšení jednotlivých položek. Proto jsme navrhli rozpočtové opatření jen na položce pro dotace. To však nepodpořil ani jeden zastupitel za SNK a naše 4 hlasy nestačily.

Pevně věříme, že finanční příspěvky budou schváleny na dalším zasedání, které se bude konat 7. dubna. Uděláme pro to maximum. 

Petra Moravečková

0 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page