top of page

Hrozba vytyčení dalšího území pro budoucí výstavbu skladových hal v blízkosti Zelenče

Aktualizováno: 15. 5. 2022

V pondělí 14. ledna 2019 jsme se již po několikáté sešli na pracovní schůzce členů zelenečského zastupitelstva. Hlavním bodem byla změna ÚP Jiren a z ní plynoucí hrozba vytyčení dalšího území pro budoucí výstavbu skladových hal v blízkosti Zelenče. Další informace zde.

My, zastupitelé za SpZ, jsme chtěli, aby obec jednoznačně vyjádřila negativní stanovisko k dalším halám v okolí obce a veřejně deklarovala, že je v tomto směru připravena podniknout veškeré zákonné kroky. Diskuse byla velmi vyostřená. Místostarosta nás důrazně přesvědčoval, že je zbytečné se k této změně vůbec vyjadřovat, že díky této změně obci výstavba hal nehrozí a po osobních útocích na zastupitele SPZ dokonce opustil jednání. Závěrem přesto je, že se starosta zavázal stanovisko připravit. V diskusi nad plány rozvoje jsme opět navrhli zadání demografické studie, kterou považujeme za úplný základ pro rozhodování o dalším rozvoji obce a o větších investicích. Ani tentokrát se nám ji nepodařilo prosadit. Zadání studie proto oficiálně navrhneme na letošním prvním veřejném zastupitelstvu.

Vznesli jsme také dotaz na podporu obce při budování optiky, ale v této věci evidentně nefunguje spolupráce vedení obce a spolku Zelená Obora a situace je tak velmi nepřehledná. Uvidíme, zda bude jasněji po valné hromadě spolku Zelená Obora (22.1. od 19h, restaurace Zeland).

7 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page