top of page

Budoucnost domů u rybníka

V posledním březnovém týdnu byla narychlo svolána schůzka zastupitelů v chátrajícím domě u rybníka na Čsl. armády 68 (dříve p. Frühauf) kvůli aktuální nabídce na demolici jeho střechy. Obec dostala výhodnou cenovou kalkulaci za podmínky okamžitého zahájení bouracích prací. Po diskusi přítomných zastupitelů nakonec převládl názor zatím střechu zachovat.

Dům sice bude muset být dříve či později zbourán, sejmutím jeho střechy by se ale jeho stav rapidně zhoršil. Podle informací uvolněného zastupitele Vladimíra Kováříka je pro další využití ze stávající budovy vhodné opukové zdivo, které by se dočasně uskladnilo ve vhodných podmínkách a pak využilo při nové výstavbě na původním místě. Pěkně pořád vypadají i některé dřevěné prvky. Kdyby se podařilo využít pro nový objekt i jejich zachované části, byl by to hezký způsob, jak se vypořádat s tím, že přicházíme o další původní stavbu.


A jaká výstavba je v plánu? Zvažuje se spojení tří sousedících objektů, tj. budovy knihovny, domu pana Voltra (který předběžně souhlasil se směnou za jinou nemovitost) a právě této budovy č.p. 68. Vznikl by tak velký prostor na zajímavém místě, které bude ještě zajímavější, když se podaří revitalizovat okolí rybníka. Konkrétní záměr by se měl ideálně opírat o strategický plán rozvoje obce a veřejnou debatu obyvatel. Názory se budou určitě různit. Jakkoli je to předčasné, jak byste si představovali jeho smysluplné využití?

3 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page