Lidé

Někteří z nás se tu narodili, jiní se sem přestěhovali. Bydlíme v různých lokalitách, máme různé profese. Jsme každý jiný, ale jedno máme společné – Zeleneč. Žije se nám tu dobře. Společně však cítíme, že je pořád co zlepšovat a řada oblastí správy a rozvoje obce potřebuje řešit jinak než dosud.

Jsme přesvědčeni, že se tak má dít otevřeně, koncepčně, strategicky a týmově se širokým zapojením všech, kterým stejně jako nám záleží na tom, kam se bude Zeleneč dále ubírat. I prostřednictvím těchto stránek proto zveřejňujeme informace o tom, jak se nám pracuje v zastupitelstvu a čím se aktuálně zabýváme. Pro zlepšení informovanosti o dění v obci a blízkém okolí provozujeme od jara 2018 také Zelenečský sousedský časopis.

Především však jsme otevřená iniciativa. Připojit se k nám mohou všichni, kteří sdílejí naše hodnoty a jsou ochotni věnovat svůj čas pro další zlepšení života v obci.

naši Zastupitelé

Mgr. Ladislav Mrklas, Ph.D.
prorektor VŠ

„Léta se zabývám českou politikou. Její pozorování a rozebírání je mi prací i největším koníčkem. Léta učím, sbírám zkušenosti z různých typů škol a jako prorektor mám možnost řídit tým složený ze zajímavých a různorodých osobností, které společně tvoří něco unikátního.

I Zeleneč je unikátní. Je obcí, která spojuje historii s moderností, starousedlíky s novými sousedy, život na venkově s pražským cvrkotem. 

Chci, abychom tu všichni mohli žít spokojeně. Chci, aby Zeleneč zůstal živým a harmonickým sousedským společenstvím. Ale také chci, aby se dále rozvíjel a o důležitých věcech se rozhodovalo odborně, transparentně a s dlouhodobě udržitelnou strategií. Při běhu či špacíru kolem Zelenče se skvěle přemýšlí. Ve vlaku, na hřišti nebo u piva v zelenečských hospodách se výborně diskutuje. Myšlenky a slova ale nestačí. Chci se aktivně zapojit a mít vliv na to, aby se věci v Zelenči hýbaly správným směrem. Proto jsem kandidoval do zastupitelstva!“

Petra Moravečková
ekonomka 

„V Zelenči žiji téměř od narození a neumím si představit, že bych bydlela někde jinde. Mám Zeleneč ráda a moje rodina tu žije už po generace. Když syn nastoupil do místní základní školy, společně s několika dalšími rodiči jsme založili rodičovský spolek. Nebylo nám lhostejné, jak budou naše děti trávit volný čas. Chtěli jsme rozšířit možnosti sportovních i kulturních aktivit a také jako rodiče podpořit školu, která potřebovala vybavení nad rámec svého rozpočtu. Začali jsme organizovat různé akce pro děti i dospělé, dětský den, školní ples, běžecké a cyklistické závody, příměstský a později i letní pobytový tábor, pomáhali jsme při školních akcích, organizovali přednášky atd.

Díky aktivitám spolku, který jsem 5 let vedla, se nám podařilo zajistit pro potřeby školy téměř 1 milión korun. Díky našim akcím se něco dělo, lidé se setkávali, Zeleneč ožil a ani dnes není jen pouhou pražskou noclehárnou. Práce pro spolek mne vždy velmi těšila, poznala jsem spoustu skvělých lidí, získala jsem mnoho nových zkušeností, které chci využít pro naší obec. Mám určitou představu o tom, co by se v Zelenči mohlo rozvíjet a zlepšit a co bych nepodpořila.“

Ing. Hana Urbánková
odborná referentka

„V Zelenči se mi moc líbí. Když jsem se sem po maturitě přestěhovala z Prahy, byl to pro mě konec světa – na telefon se čekalo i 20 let, o příměstském autobusu jsme si mohli nechat zdát, vlaky jezdily jen do Vysočan, metro končilo na Českomoravské. Prostě pravěk 🙂

Postupem času ale obec prodělala třeskutý rozvoj. Je to krásné místo k žití a já bych si přála, aby byl Zeleneč srdeční záležitostí i pro moje děti. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít….

Proto se chci aktivně podílet na fungování obce a jít do toho společně s lidmi, pro které je to stejně důležité jako pro mne. Mohu nabídnout své znalosti v oblasti účetnictví, financí a administrativy a chuť se zapojit.“

Mgr. Ondřej Kopa
novinář

„Vystudoval jsem politologii a historii, která je mým celoživotním koníčkem. O její oprašování a oživení starých příběhů se v posledních letech snažím i tady. Zeleneč mám rád a vážím si toho, jak se podařilo od 90. let obec zvelebit. I když nejsem starousedlík, už bych neměnil. Ani já, ani moje žena, která zná Zeleneč už od dětství.

Záleží mi na tom, aby zde věci dobře fungovaly a aby zůstal hezkým a klidným místem pro život. V obecním zastupitelstvu bych se proto rád zaměřil na zlepšení informovanosti v obci a komunikaci s občany. Jen se správnými informacemi se totiž můžeme dobře rozhodovat.

Věnuji se také popularizaci vědy, proto bych se chtěl pokusit o spuštění přednášek s odborníky a zajímavými hosty nejen pro seniory, pro které se toho obecně málo dělá. Rád bych se také nadále aktivně podílel na vydávání zelenečského časopisu, který je podle mne v Zelenči potřeba.“